Дончева: Цветан Василев да си спомни какво са правели нацистите с еврейските банкери

17 юни 2014, 11:11 часа 26416 прочитания

Цветан Василев е трябвало да си спомни по-рано какво нацистите са правели с еврейските банкери – взимали са им парите и са ги унищожавали. С това сравнение бившият депутат от БСП Татяна Дончева описа войната между мажоритарния собственик на КТБ и депутата от ДПС Делян Пеевски.

Още: Костадин Ангелов: Няма кой да събори кабинета, опозицията е много слаба

Още: Ясно е кой ще замести Кирил Петков в парламента

Разводът е „тежка работа” и почти няма случаи на двойката толкова да й е безразлично, че да се раздели по джентълменски, особено когато става дума за много пари и голямо имущество. „Те ще си откъснат главата, когато става дума за имущество. Вижте Бойко и Цветелина Бориславова – хем са разделени, но трябва да се поддържат някакви взаимоотношения”, коментира Дончева с уточнението, че прави сравнението на база адвокатската си практика.

Групата "Доган, Пеевски, Василев" направи сегашното управление и съдебната система, но днес не може да се каже кой към кого ще се прикачи, анализира Дончева. Според нея все пак повече от хората, които са на хранилката, ще бъдат на страната на Пеевски, защото имат властови лостове каквито Цветан Василев няма. От думите на Дончева стана ясно, че именно последният факт е основният проблем на банкера.

По думите на лидера на „Движение 21” на войната е заложено политическото развитие в краткосрочна и средносрочна перспектива. От друга страна обаче, в този конфликт става дума за толкова пари, че участниците в него не се интересуват от държавата и клатят политическата система. Според Дончева никоя от двете воюващи страни няма да обясни защо точно е започнал конфликтът.

Още: Заради контрабандата в Пловдив: Наказание в ръководството на ГДБОП

Още: Вотът срещу кабинета "Желязков" – бълбукащи сметища, фалшив бюджет и битка за лева

Според Дончева основната битка е за парите от „Южен поток”. „Има едни пари за „Южен поток”. ДПС са за „Южен поток” колкото и БСП. Цветан Василев и Делян Пеевски са за личното си участие в газопровода. Оттук нататък ще е важно да се гледа кой къде ще се намести в строежа му”, смята тя.

Дончева настоя, че Станишев и хората около него на върха на БСП бранят в момента позициите си със зъби, нокти и лакти и затова партията смени позицията си за това кога правителството ще подаде оставка и кога иска да са предсрочните избори

"Соцлидерът и компания ще се опитат да продължат да стоят в БСП, да се правят на 3 и половина за оставката на правителството. Не игнорирайте никога личните качества и недостатъци на участниците в партия шах", каза Дончева.

Според нея Станишев е блъфирал като е казал, че иска предсрочни избори възможно най-скоро. От друга страна обаче, той е слаб покерджия и играе напосоки, хаотично и разхвърляно.

Още: Според Бойко Борисов няма пари за младите лекари, защото българите ходят на море в Гърция

Още: "Проблем от 20-30 години": Манол Генов за сметищата и новия вот на недоверие (ВИДЕО)

Но той също участва в тези раздавания и пари и затова за него е важно правителството да остане, а той - начело на БСП, коментира Дончева.

Според нея задкулисните играчи от старата школа, които са извън Доган, Пеевски и Василев, лелеят за сближаване между БСП и ГЕРБ. Дончева посочи, че става въпрос за кръгове около Първанов.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес