ДПС обяви предложенията си за членове на ЦИК

13 март 2014, 14:29 часа 15216 прочитания 0 коментара

Севинч Солакова, Ерхан Чаушев и Метин Сюлейманов са хората, които Движението за права и свободи предлага за членове на Централната избирателна комсия (ЦИК).  

Още: Как ще изглежда работата на Националния борд по водите: Говори регионалният министър (ВИДЕО)

Още: Желязков откри Борда по водите, обеща "честно управление" на парите (ВИДЕО)

„Предлагаме опитни хора, които са били и са правили избори в различни избирателни комисии. Това каза пред журналисти в парламента народният представител от ДПС Мустафа Карадайъ (на снимката вдясно), предаде „Фокус”.

По думите му и тримата са известни и доказани като специалисти.

Съгласно закона Народното събрание със свое решение ще приеме решение кой да бъде председател на ЦИК, кои да бъдат зам.-председатели и кой да бъде секретар на ЦИК”, заяви Мустафа Карадайъ.

Още: Мирчев: Пеевски не може да се грижи за хората, той живее обграден от бодигардове и дегустатори на храна

Още: Извънредната инициатива на Пеевски за Борд по водите се изстреля скоростно - премиерът свика първо заседание

Той обясни, че като минат изслушванията в правната комисия от ДПС ще вземат своето решение кого да предложат за ръководството.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес