Фермерите от Серес пак блокираха пътя за Солун. Този път протестират не само срещу правителството, но и срещу полицията, която не им позволява да доближат българската граница.
Още: Кръчмарска свада, не политика: Любомир Стефанов за скандала между Пеевски и ПП-ДБ (ВИДЕО)
Още: "Партиите се държат като махленски пияници късно вечер": Коментар на Любомир Стефанов
Полицията е блокирала всички възможни достъпи до граничния пункт. Има охрана, както на централния път, така и на всички отбивки.
Лидерът на протестиращите заяви, че блокадата е безсрочна - докато не им позволят да се прехвърлят на гръцко-българската граница.
Практически е невъзможно да се достигне от Промахон до Солун и обратно. Обходният маршрут е много рискован за тирове. Някои превозвачи влизат през границата с Македония при Евзони, където засега пътят е отворен след 7-часова блокада вчера.
Още: Бивш шеф на НСБОП: Реформата в спецслужбите е заради отказа на президента да назначи шеф на ДАНС
Още: Управляващите бързат: Парламентът отнема правомощията на Радев за шефовете на службите
Другата нова блокада днес е в Солун на отбивката за летището. Днес пътят ще остане затворен няколко часа, а от утре – безсрочно. На другите блокади по магистралата Солун-Атина се очаква спиране на движението по-късно за по три часа, предаде БНР.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: БСП: Нека ПП-ДБ и цялата опозиция не продължават с евтините спектакли (ВИДЕО)
Още: Пеевски след гласуването по вота на недоверие: България няма да бъде соросоидна територия (ВИДЕО)
В четвъртък в Солун се открива международна аграрна изложба и затова протестите се разрастват в Северна Гърция.