"Президентът от две години прави едно и също с един и същи резултат - отиване на избори и управление на служебни кабинети. ... Дали ще има парламентарно управление е отговорност на партиите в Народното събрание. Румен Радев е в положението на онзи с баницата, ние, партиите, му я даваме".
Още: Танер Али: Възможно е Ахмед Доган да оглави новата партия
Още: "На върха на пирамидата стои Пеевски": Депутатите 7 часа дебатираха вота на недоверие
Това каза по БНР съпредседателят на "Демократична България"(ДБ) Христо Иванов.
Според него големият въпрос е до каква степен партиите в НС са съумели да възстановят парламентарното управление:
"За съжаление отговорът е, че се провалихме в това Народно събрание. Много съм скептичен, че нещо ще излезе от третия мандат, както и досега".
Още: Белобрадова връчи пътен знак на вътрешния министър в парламента (ВИДЕО)
Още: Вицепремиер ще ръководи Националния борд по водите
Ще участване в разговори, но дали ще подкрепим управление, нашето решение няма да бъде определящо, посочи той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Спомени от 2013 г. и Пеевски: Управляващите взимат ДАНС от президента
Още: Радев отказал да назначи Деньо Денев за председател на ДАНС
По думите на Христо Иванов страната отива на избори, които не се очертава да донесат голяма промяна:
"Следващият парламент, който ще бъде преди местните избори и всички ще ръководят действията си, съобразно тях, още по-малко ще има в него някакви прояви на отговорност и жертване на егоистичния партиен интерес. Изглежда много вероятно и следващият парламент да не роди управление и да отидем на нови избори - 2 в 1 с местните".
Съпредседателят на "Демократична България" коментира, че т.нар. афера "NEXO" е била част от подготовката да бъдат създадени аргументите, за да не отиде третият мандат при ДБ:
Още: "Да е благодарен, че доведох Папергер": Радев отговори на Борисов за "Райнметал"
Още: По-добре за бюджета е кабинетът да падне: Асен Василев обвини ГЕРБ в рекорден дефицит (ВИДЕО)
"В САЩ и Обединеното кралство има действия, свързани с компанията, които се развиват от месеци. Кога точно нашата прокуратура ще се задейства, как точно това ще бъде представено и анонсирано, е избор, който се прави у нас. ... Не за първи път прокуратурата се меси в политиката. Това е централният въпрос, който ние поставяме - прокуратурата трябва да се деполитизира".