Илияна Йотова: Моят стремеж е да покажа, че в България може да се прави друг вид политика

10 май 2017, 09:35 часа 1495 прочитания 0 коментара

"Моят стремеж е да покажа, че в България може да се прави друг вид политика. Няма как да се променя за три месеца, но това, което мога да кажа – ние сме почтени хора и смятам, че това се разбра от най-върлите ни опоненти. Радев е желаният партньор в Европа на всички международни срещи. Участието му на съветите се отбелязва в европейската преса. Ние сме екип, споделяме, обсъждаме. Всеки си гледа работата. Почтеност и отговорност."

Още: Официално: "Продължаваме промяната" остана с един лидер

Още: Радев се хвали с подаръци за кабинета: "Райнметал" и главен секретар на МВР (ВИДЕО)

Така вицепрезидентът Илияна Йотова определи своите първи 100 дни в интервю за bTV.

Помолена да коментира "ЦУМгейт", вицепрезидентът заяви: "За мен е по-важно как БСП как ще бъде в конфигурация в този парламент, защото България има огромна нужда от стабилност в момента. Няма да бъде етично, седейки отвън да коментирам процеси, които стават вътре в БСП, винаги съм държала на това, че партиите са самостоятелни."

По темата за проблема с получилите статут бежанци, които общините отказват да настанят по населените места, Йотова коментира: "Държавата си изми ръцете и хвърли отговорността на местната власт, която няма как да се справи. Когато получат статут на бежанци, те имат права, но важното е кой регламентира тези права. Законът трябва да бъде направен така, че да бъде работещ."

Още: Радев отива в Германия при Щайнмайер

Още: "Ползват Закона за водите като изтривалка": Бивш министър за безводието

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес