Кирил Петков: Не е редно президентът еднолично да държи контрола върху службите
"Истината е, че в момента президентът контролира всички служби. Служебният кабинет дава възможност да може да подменяш шефовете на службите с подпис на премиера президента, а в служебното правителство, държавният глава контролира и двете. Това ни беше част от условията във втория мандат, защото реално тогава изпълнителната власт даже не може да ръководи МВР. Главният секретар на МВР зависи от президента и премиера", каза още Петков.
ОЩЕ: Президентът в атака срещу Петков и Василев: Отново показаха, че имат проблеми със законите
Той заяви, че от "Продължаваме промяната" са предложили пак да има контрол.
"Министерски съвет да предлага шефовете на службите и да се изслушват на комисия в парламента. Да не може да остане нещо скрито-покрито. Почти сигурен съм, че няма да ни приемат в Шенген декември месец, защото нашите външни партньори не са доволни от работата на службите", каза Петков.
Според него няма български граждани, който да е доволен от нивото на справедливост и хващане на престъпления от същите тези служби. "Явно голяма реформа трябва", добави още съпредседателят на "Продължаваме промяната".
Вижте всички последни новини от Actualno.com
Още от ПОЛИТИКА:
МВнР: Християн Пендиков ще получи българско гражданство
Надежда Нейнски: Използването на езика на омразата ще бъде абсолютно препятствие за Скопие
Росица Матева: 87 млн. лева са заделени за изборите
Новият-стар служебен кабинет започва работа утре
Демерджиев: С хартиената бюлетина ще има по-голям интерес за купуване на гласове
От утре започва регистрацията за изборите в ЦИК
Румен Радев и Шарл Мишел обсъдиха политиката по миграция на ЕС
Кирил Добрев: Ръководството принизи БСП до положението на сервитьор
Гълъб Донев и Николае Чука обсъдиха изграждането на трети мост на Дунав
Коалициите в 48-ото Народно събрание: Всякакви, но не и управленска (ВИДЕО)
Редактор:
Деница Китанова
Етикети: Продължаваме промяната Кирил Петков