БСП са по-различни от ГЕРБ с това, че благодарение на опита имат подготвена алтернативни политики и закони. Това ни помага в момента в най-голяма степен да сме готови и веднага да започне да работи парламента с конкретни неща. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова в кулоарите на парламента след първото заседание на 45-то Народно събрание.
Още: Гласят я за премиер? Номинираха председателя на КЗП за заместник-омбудсман
Още: "Кирил Петков може отново да оглави ПП, може да бъде и кандидат за президент": Анализ
Нинова увери, че БСП не участва в сценарий, а си имат последователна позиция. БСП има собствена политика, която следват последователно и неотлъчно в последните 4 години срещу този модел на управление, подчерта соцводачът.
Тя призова да не се бърза кой е печелившият от днешния парламентарен ден и настоя първо да се оформят мнозинствата по политики, защото социалистите имали опит от подобни плаващи мнозинства в предишните парламенти. Хубаво е, че се събра мнозинство, което даде старт на парламента - с председател на парламента и заместник-председатели, подчерта Нинова.
Според нея ще се получат различни гласувания и едно такова монолитно мнозинство ще бъде по различните въпроси – различно. Нинова определи позицията на президента като последователна.
Още: Скандалът с 4400-те държавни имота: Правителството спира продажбите - засега
Прочетете още по темата: Нинова: Предлагаме промени, които да забранят на премиера да харчи безконтролно парите на хората
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Горите и пожарите: Киселова загатна, че държавата мисли за залесяване
Още: "Продължаваме промяната" с петиция срещу разпродажбата на хиляди държавни имоти
Официално: Председателят на парламента ще е от партията на Слави Трифонов