"Левицата" предлага обвързване на евросубсидиите с единица произведена земеделска продукция. Според коалицията, от една страна, това би имало положителен ефект в секторите, ориентирани към експорт, тъй като основният мотив – реализация на високи печалби - ще се обезсили от справедливото финансово подпомагане в края на веригата. От друга страна, тази мярка ще доведе до по-ефективно използване на субсиидиите, повишаване на българския дял плодове и зеленчуци, което би помогнало и за намаляване на крайните цени в магазините.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Това стана ясно по време на среща между представители на "Левицата" и земеделски производители от региона.
ОЩЕ: България иска равни субсидии за земеделците в целия ЕС, сезира евроинституциите
„Стигнахме дотам, че след влизането на България в ЕС получихме достъп до европейски фондове, но правилата не бяха равни за всички и се получи разминаване, като се започна дори източване на фондове”, посочи представителят на земеделските производители Тодор Тодоров. "Партиите, които се окопаха в местната власт, облаготеделстваха по-крупните земеделски арендатори, а ние искаме да бъдат защитени и интересите на дребните и средните призводители”, заяви още той.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
За лидера на Земеделски съюз „Александър Стамболийски“ Спас Панчев, който е част от "Левицата", формацията ще направи всичко необходимо, за да спре порочните практики в земеделския сектор. „Вярвам, че начело с Татяна Дончева, проф. Севдалина Димитрова, Николай Петров, Васил Христов и останалите кандидати във Велико Търново, "Левицата" ще я има в следващия парламент”, заяви при откриването на срещата той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
По думите му - на България като държава ѝ трябва силна левица, представляваща лявомислещите хора, защото страната ни е на последните места по доходи и всички българи страдат "заради лошото управление, което ни е изпратило на тези места".
„Липсата на редовно правителство доведе до това, че държавната администрация не работи и се създадоха много пречки за хората”, посочи Татяна Дончева. "Левицата" се създаде именно заради политическата нестабилност в България и заради левите хора, хората на труда, хората на дребния и средния бизнес, които са представени едва с 6-7 процента”, каза още тя пред земеделците.
„БСП не можа да осигури такова представителство, а в послените две години с безбройното повтаряне на избори се появиха много млади политици, които обаче нямат елементарни познания как и какво се прави, за да има стабилно правителство”, категорична бе водачът на листата на новосформираната коалиция.
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
По думите ѝ - "Левицата" няма необходимост задължително да е в управляващото мнозинство на бъдещо правителство, защото като опозиция също може да подкрепя изскванията на земеделските производители.