"Моралът изисква червеният депутат Иво Христов да напусне парламента".
Още: "БСП – Обединена левица" с позиция за държавните имоти
Още: Пеевски си трупа гласове през спортни клубове по борба и ММА за нови избори? Анализ
Това гласи позиция на партия "Обединени земеделци", изпратена до медиите във връзка с изказването на депутата от БСП в ефира на bTV, че "българското население е инфантилно".
Ето какво гласи целият призив на "Обединени земеделци":
"Изразяваме своето остро възмущение от поредното скандално изказване на депутата от БСП Иво Христов, според който “българското население е инфантилно”!
Още: Пеевски, Борисов, Радев - кой раздава картите? Анализ на Цветан Цветанов (ВИДЕО)
Още: Митов с първи думи за акцията на прокуратурата за износа на оръжия за Украйна
Недопустимо е народен представител да обижда суверена, който го е изпратил в парламента!
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Алтернатива на сегашното правителство има - самостоятелно управление на ГЕРБ и ДПС-НН": Анализ
Още: Денков: Предстоят високи цени, дефицит на стоки, черен пазар и фалити
Преди време същият депутат нарече българите “дебили”. И тогава, и сега думите му са скандални. Те са обида към българския народ и демонстрират поведение и отношение, несъвместими с позицията на народен представител.
След поредицата от обидни квалификации по адрес на българските граждани моралът изисква червеният депутат Иво Христов да напусне парламента."