Правителството на ГЕРБ-СДС няма да бъде подкрепено в пленарна зала. Няма да използват кворума, тъй като това ще изкара хората на улицата. Не е възможно ние да не влезем в зала. Ще гласуваме против това правителство. Това каза депутатът от „Продължаваме промяната“ Искрен Арабаджиев в ефира на Нова телевизия.
Още: "Радев яхва страховете на хората": Нейнски очаква руско влияние на президентските избори
Още: "За петимата премиери и многото господари": Божанов каза ще подкрепи ли ПП-ДБ шести вот на недоверие
Относно втория мандат и ще предложат ли кабинет той каза, че все още не са взели решение. „Нека видим какво ще се случи с първия мандат. Експертното правителство не е вариант. Те са врени за страната“, каза той.
Попитан биха ли подкрепили правителство на Стефан Янев, Арабаджиев отговори, че така ще се размие отговорността. „Нека партиите, които ни свалиха, подкрепят Янев, но в явна коалиция. Ние такова правителство няма да подкрепим“, категоричен беше той.
ОЩЕ: Кирил Петков: Предложеното правителство е кабинет на Борисов, Радев и Пеевски
Още: "Не мога да проследя всички емоционални изблици": Йотова за напрежение между Радев и Борисов
Още: "ПП е по-жива отвсякога": Асен Василев се закани на държавата с главно "Д"