Започва Националния съвет на СДС, който трябва да реши дали лидерът на партията Божидар Лукарски, ще бъде отстранен от поста му.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
В момента не се допускат всички делегати на форума. Недопуснатите питат защо се случва това и партията в мутренска ли се е превърнала.
От преговорния екип алармират, че "мутри на Лукарски от неидентифицирана охранителна фирма не допускат, гонят и удрят членовете на НИС и Националния съвет от залата".
Националния съвет на СДС се провежда в Културния дом в Красно село. Репортер на Actualno.com опита да се свърже с представител на пресцентъра на "синята" партия, но не получи отговор.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
От преговорния екип алармираха, че Божидар Лукарски прави опит да ликвидира седем областни структури на СДС, с цел да предотврати очаквания вот на недоверие. Проучване показа около 70% недоверие към партията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
"Лукарски за пореден път искат оставката ми, това не е новост", отговори самият Лукарски, който смята, че СДС трябва да се придържа към консервативно-патриотичната линия.