Вигенин: ЕП зачеркна думата "европейско" в абревиатурата ГЕРБ

09 октомври 2020, 22:05 часа • 5667 | прочитания

Трябва да  да благодарим на протеста, защото той успя да обърне вниманието на Европа към България. Това заяви зам.-председателят на парламета от БСП Кристиян Вигенин в предаването "Панорама" на БНТ. По думите му хората на площада не са десни и леви, те са почтени хора, които "излязоха срещу една мафиотизирана власт".

Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

Европейският парламент зачеркна думана "европейско" от абревиатурата ГЕРБ. Доверието към това правителство е свалено, каза още Вигенин.

По думите му задачата на БСП като опозиция е да покаже, че в България има лидери и партии, които могат да поемат щафетата.

На въпрос за конфликта между Елена Йончева и Корнелия Нинова Вигенин отговори, че Йончева е едно от лицата на БСП, които се ангажират в борбата с корупцията и всеки опит да се омаловажи ролята на БСП не е сериозен. "Ние стояхме и продължаваме да стоим зад Елена Йончева в тези битки, но тя не е единствената, която го прави", каза още Вигенин.

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес