"Всеки има чест и достойнство": Още един депутат напусна ДПС-Доган

02 юли 2025, 11:08 часа 754 прочитания

Още един депутат напусна парламентарната група на ДПС-Доган. Това е Мюмюн Мюмюн. Той обяви, че напуска "Алианса за права и свободи" (АПС) и става "независим" депутат. "В знак на несъгласие със случващото се, оставам в това Народно събрание като независим народен представител. Ще продължавам да защитавам интересите на хората. Няма да водя политика на разединение и няма да подкрепям такива действия от когото и да било", обясни той в профила си във Facebook.

ОЩЕ: Официално: Групата около Доган е с ново име в парламента

Аргументите

"Миналата седмица изразих недоволството си от случилото се и случващото се. Допускаме много грешки. За пример ще дам въпросната публикация на ДПС Пресцентър с призив да се преименува групата "Аз подкрепям Ахмед Доган". Аз съм присъствал на заседанията на ЦОБ и на ЦОБ и ПГ с областни и кметове, на които г-н Доган е изразявал това мнение и е декларирал точно тази позиция. Грешката вчера беше, че това трябваше да го каже той, а не да излиза тази позиция от Пресцентъра. С това той позволи да се нападне ПГ и ръководството за пореден път", обясни депутатът.

ОЩЕ: И Момчилград заби нож в гърба на Доган

"Същото се случи и с желанието на г-н Доган да подкрепим това правителство, а в последствие – да не подкрепим вота на недоверие срещу него. Тогава у хората остана впечатлението, че ръководството е действало против неговата воля. След което във въпросната група започнаха и продължават и до ден днешен нападки срещу партийното ръководството. Извинявайте, но всеки има чест и достойнство! Всички тези хора, които нападате по толкова безскрупулен начин, изнесоха на гърба си огромна битка. Минаха и продължават да минават през много трудни за партията времена. За разлика от онези словесни нападатели, които не сме виждали нито през годините, нито на последните избори. Не се прави така. Вие демотивирате всеки, който е тук и иска да свърши нещо за тази партия и за единството на общността. Няма кой да тръгне с вас да гради партия. Няма такива мазохисти", пише Мюмюн.

ОЩЕ: Официално: Ахмед Доган прави нова партия (ВИДЕО)

И добавя, че прави тази крачка с "гордо вдигната глава, защото останах верен и лоялен – към себе си, към принципите си и към доверието на хората. Издържах най-важния изпит пред съвестта си".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес