В момента законът е погазен по възможно най-грозния начин от две свине в тази държава. С ченгета и записи няма да стане, казахме им го на тези хора. Ще ги бием и тук в Народното събрание, ще ги бием на площада, ще ги бием и в Европа и колкото да са нещастни - всички европейски граждани имат право да дойдат на протестите и ние ги каним да дойдат всички. Това каза лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев пред медиите в парламента във връзка с ареста на Благомир Коцев и протестите в негова подкрепа.
Според него се вижда опит на "Ново начало" да овладее цялата партийна система и да използва това, което вече е овладяло, а именно антикорупциноната комисия и прокуратурата, а и по думите му някои състави на съда.
Целта според Асен Василев е да се саморазправи с всички свободни хора в държавата и да имат еднолична власт, която се упражнява, когато Пеевски се обади по телефона на някого.
Той посочи, че това не е само срещу "Продължаваме промяната", защото това се е случило и с вицепрезидента на КНСБ по време на протеста на горските служители.
"Продължаваме промяната" виждат диктатура
"След като имаме прехванати и фалшифицирани избори, доказано от КС, след като имате прокуратура, върху която няма контрол, след като има съдебни дела и затваряне на политически лица и лица ,които са избрани от гражданите на Варна, за да може да се смени вота на гражданите на Варна, се намираме вече в състояние на диктатура", смята акад. Николай Денков.
Ето защо от "Продължаваме промяната" канят гражданите на София на протест в подкрепа на Коцев.
"Ние не командваме посланиците", каза той в отговор на въпрос дали ще поканят европейските посланици. Въпросът беше във връзка с присъствието на германския посланик на един от протестите. ОЩЕ: "Тука има - тука няма": Денков обясни скритата цел с показанията на Диан Иванов (ВИДЕО)
Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.