Китайската социална платформа TikTok тества чатбот, който нарича Тако и който може да се използва като търсачка и за навигация.
Още: Yettel отличи проект за квантови изчисления и платформа за стартъпи на TUES Fest 2025
Още: Победителите в Transform IT Awards 2025: Умна поточна линия, AI оглед на щети и роботи
В момента TikTok тества чатбот с изкуствен интелект, който може да препоръчва видеоклипове въз основа на писмени команди, зададени от потребителя. На настоящия етап той може да бъде извикан чрез икона, поставена в дясната част на екрана, над профилното изображение, информира News.ro.
Чатботът може да промени из основи начина, по който потребителите използват социалната мрежа. Те ще могат да откриват съдържание и да навигират в мрежата с помощта на команди, написани в чат прозореца.
Все още не е известно на какъв езиков модел се базира Тако, но малкото потребители, които вече са успели да го използват, казват, че той може да отговаря на голям брой въпроси.
Още: Решението за покупка вече се случва основно онлайн
Още: Военна тайна: Страна от НАТО иска да купи украинската бойна информационна система "Делта" (ВИДЕО)
Тако ще включва и предложения за команди (подсказки), които потребителите ще могат да използват, без да се налага да пишат въпросите ръчно. Например, до клип с коронацията на крал Чарлз III се предлага въпросът "Какво е значението на коронацията на краля?".
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: "Амазон" в конкуренция с Мъск: Първите му сателити вече са в орбита (ВИДЕО)
Още: Новите технологии са, за да помагат, а не да ни заместят
От TikTok потвърдиха, че чатботът се тества, и заявиха, че засега той е достъпен само във Филипините. Възможно е тестът да бъде разширен и за други държави преди официалното пускане на пазара, съобщи БГНЕС.