Още: Къде да си купим картофи на промоция през октомври?
Още: Върховният касационен съд: Сарафов вече не е главен прокурор
Частично бедствено положение е обявено в община Лом. За това съобщиха от администрацията на Фейсбук страницата си. Причината е поройният дъжд, който е съсипал част от инфраструктурата в общинския център и селата Орсоя и Сталийска махала.
Според издадената заповед от кмета д-р Георги Гаврилов частичното бедствено положение ще важи до 17:00 часа на 28 юни (сряда). От Общината информират също така, че заради пропадания на пътната настилка, вследствие на дъжда, четвъртокласният път Сталийска махала - Орсоя е затворен за движение. В момента нанесените щети вече се оценяват и се извършват възстановителни работи.
Силният дъжд на 24 срещу 25 юни причини наводнения и в два квартала на Монтана, както и в селата от общината Студено буче, Войници, Доктор Йосифово, Винище, Горна Вереница, Николово и Долно Белотинци. Според информация от общината в Монтана за кратко са паднали 70 литра на квадратен метър. Кметът Златко Живков твърди, че от началото на месеца досега три пъти е обявявал извънредни ситуации. В момента ситуацията е овладяна, но щетите тепърва ще се оценяват и отстраняват.
Още: АПИ със съвети за шофьорите: Ето къде вали сняг
Още: Българските герои от миналото оживяват с профили в социалните мрежи (ВИДЕА)
Във връзка с настъпилите наводнения и разрушения на пътната инфраструктура на територията на община Лом, вследствие...
Публикувахте от Община Лом в Понеделник, 26 юни 2023 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 25 години по-късно: Знаково лице на bTV си тръгва със скандал (СНИМКИ)