Държавният герб до логото на "Шеврон" за 3 март?!

20 февруари 2012, 19:55 часа • 32743 | прочитания

На официална покана за прием на българското посолство в САЩ по повод националния празник 3 март редом с държавния герб на Република България стои и логото на "Шеврон". За това алармираха от ВМРО, които разполагат с копие от поканата.

Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)

Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?

В поканата от посланик Елена Поптодорова, сред логата на други американски компании, на първо място е поставена именно „Шеврон". Българското външно министерство трябва да отговори на въпроса допустимо ли е емблеми на компании да стоят редом с държавния герб.

Законите и дипломатическата практика са регламентирали ясно условията, при които чужди фирми могат да правят подаръци на официални представители на българската държава. Затова МВнР трябва бързо да отговори дали в този случай са спазени законът, протоколът и установената дипломатическа традиция.

Недопустимо е точно тази компания да спонсорира официална държавна проява при положение, че върху нея тежат съмнения за лобистка намеса в политическия процес на България, категорични са от ВМРО.

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

МВнР трябва да отговори възможно ли е дипломатическо представителство да приема помощ от тази компания, а в същото време да защитава политиката на правителството в София.

Това се случва в дните, когато германският президент подаде оставка именно заради съмнения за връзка с частни компании, допълват от партията.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес