Специалните сили към българската армия действат ефективно за предотвратяване на навлизането на нелегални емигранти в България. Такава оценка даде командирът им генерал-майор Явор Матеев.
Още: Пътна полиция с нови камери, засичат скорост и изпреварване във всички ленти
Още: Скоростно: Ясни са имената на шефовете на новите "Магазини за хората"
Той настоя спешно да се приемат проектите за превъоръжаване на звеното и да се актуализират специфичните възнаграждения за риск, някои от които не са осъвременявани от 2006 година.
Още: Специалните сили със зрелищна демонстрация в София Тех Парк
В София беше отбелязан Денят на военния парашутист, а утре се навършват 80 години от първото участие на Парашутната дружина на България в реални бойни действия. Днешното звено за специални операции е неин наследник. На церемонията присъстваха президентът и председателят на парламента.
Още: 10 август, 2025: "Тур дьо Франс" ще спре движението по един от пътищата на България
Още: Коктейл от облаци и слънце. Времето утре - 7 август 2025 г.
„Това са изключително опасни и рискови задачи, сами разбирате, че някак си не е нормално почти 20 години да не е осъвременено това специфично възнаграждение, което се дава за риск“, коментира Явор Матеев, цитиран от bTV.
Още: "Мълчанието е съучастие": Общественици призоваха държавата да признае геноцид в Газа
„Аз и всички мои подчинени ще се радваме, така както ние сме сили за специални операции и наистина изпълняваме специални задачи в мирно време, към нас да има и специално отношение“, добави той.