Ивайловград се сбогува с почетния си гражданин Румен Новаков

18 ноември 2021, 14:26 часа 2906 прочитания 0 коментара

Загубихме културния деец, отдал живота си за развитието на театралното изкуство в Ивайловград – Румен Новаков.

Още: Най-важните новини за деня, 26 август 2025 г.

Още: Животът на малкия Мартин, блъснат от АТВ на морето, вече е извън опасност

Това написа във Facebook кметът на община Ивайловград Диана Овчарова.

Доайенът на сценичното изкуство е роден е на 7 юли 1933 г. в гр. Ивайловград. Житейският му път е свързан с културното развитие на града, а любовта към читалищното дело и изкуство е вдъхновена от неговия баща.

За цялостния му принос в областта на културата през 1986 година е удостоен със званието „Заслужил деятел на културата”. Носител е на значката „Отличие за читалищна дейност”, плакет на ЦКС, медал "1300 години България", ордените „Кирил и Методий” I, II и III степен, отличник на МНО за принос във военната художествена самодейност, почетен член на НЧ „Пробуда 1914” - Ивайловград и почетен гражданин на Община Ивайловград.

Още: Според ПП-ДБ предложеният за главен секретар на МВР е човек на Пеевски

Още: Обвиниха "Игри на волята" в унищожаване на защитени дюни на плаж "Дуранкулак" (СНИМКИ)

"Режисираните от него пиеси и спектакли са над 65, а пресъздадените му образи надминават 40. Обобщението на творческия му път достига до 65 години читалищна дейност. Целия си живот Румен Новаков свързва с читалището и дейността в него", пише още кметът на Ивайловград.

 

 

Още: Подготовката за първия учебен ден: Как да не попадаме в клопките на нелоялни търговци

Още: Прогноза за времето - 27 август 2025 г. (сряда)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес