Михаил Саакашвили харчил държавни пари за ботокс

31 май 2013, 21:29 часа • 4686 | прочитания

Прокуратурата на Грузия съобщи днес, че е започнала следствие за отклоняване на средства след обвинения, че президентът Михаил Саакашвили е похарчил хиляди долари държавни пари, за да си слага инжекции с ботокс в САЩ, предаде БГНЕС.

Още: "SMS-ите на BG-ALERT всяват паника": Кметове алармират, че никой не знае какво да прави

Още: "F-16 ще стане любим самолет на много от нас": Версиите за повредата на изтребителя

"Започнато е обширно разследване за отклоняване на средства от държавния бюджет", посочи говорителката на прокуратурата Хатуна Паишадзе по телевизията. Тя не съобщи подробности за разследването, но все пак добави: "Прокуратурата има право за разпита всички лица, които може да са замесени, и това се отнася и за президента."

Съгласно документи, разкрити днес от телевизия Имеди и представени от телевизията като разходи за сметка на Грузия, Сакашвили похарчил повече от 11 000 долара държавни пари за инжекции с ботокс, докато е бил на посещения в САЩ през 2009 и 2011 г. Във Великобритания пък той платил 9000 долара за портрет на гола американска актриса, чието име не се споменава.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес