Министерството на образованието и науката (МОН) ще съдейства за транспортирането от летище София до Благоевград на българските ученици, които се заразиха с коронавирус по време на езиков лагер в Австрия. За целта е нает автобус. При превоза ще бъдат спазени всички противоепидемични изисквания.
Още: Общината с най-много плажове: Кметът Марин Киров за бъдещето на Царево (ВИДЕО)
Още: Опасни жеги и във вторник: Оранжев код в почти цялата страна
Децата и ръководителката с положителни проби за COVID-19 ще пристигнат от Клагенфурт на летище София късно тази вечер с правителствения самолет „Спартан“. Останалата част от групата ще се прибере от Австрия с автобус.
Под карантина бяха поставени 10 български гимназисти в гр. Кнапенберг и трима ученици и един възрастен в гр. Клагенфурт. Децата се чувстват добре. С леки симптоми е само ръководителката.
Всички те са от Езикова гимназия „Людмил Стоянов“ в Благоевград. Цялата група включва 51 ученици и двама ръководители. От вчера чрез Регионалното управление на образованието в Благоевград МОН е в постоянен контакт с ръководителите на групата.
Още: Сесията на ЮНЕСКО не в София, а в Париж: Мариан Бачев с благодарствени слова
Още: Опасните 41° ще са в тези градове. Времето утре - 8 юли 2025 г.
Предвид увеличаващите се нови случаи на коронавирус в повечето държави, МОН призовава директорите на училища и родителите да преценяват внимателно рисковете спрямо ползите при изпращането на деца на групови пътувания в чужбина.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Жега до 43 градуса: Николай Василковски каза каква изненада ни готви времето
Още: Важно за пенсионерите: Започва изплащането на по-високите пенсии