Октай Енимехмедов, който тази пролет нападна Ахмед Доган с газов пистолет по време на конференция на ДПС в НДК, а сега се намира в Централния софийски затвор, е написал oтворено писмо до протестиращите студенти и до гражданите на страната, които подкрепят техния протест. Писмото беше споделено на 1 ноември във Facebook от брата на Октай - Метин Енимехмедов:
Още: "Внасяме лекари от чужбина като пластмасови домати по магазините"
Още: Още осем зубъра се заселиха в Източните Родопи
Открито писмо до ранобудните студенти от Октай Енимехмедов (политически затворник).
Млади българи юнаци, колеги, студенти, достойни граждани на Република България. Вие, които се опълчвате срещу наглостта и безотговорността на управниците в държавата, вие, които имате моралното право да протестирате, вие сте гордостта на тази страна!
Съпричастен съм към вашите действия и Ви подкрепям безрезервно. Надявам се все повече будни граждани да се присъединят към вашата съпротива, която чувствам като своя лична кауза.
Още: Къде да избягате от жегата? Времето утре - 3 юли 2025 г.
Още: „Грийнс“ ООД - история за модерно земеделие от Първомай до трапезата на над 1 млн. българи
Ръководени от личните си убеждения, това е нашият шанс да изразим желанията си пред очите на света, че нашите намерения са чисти и единственото, което желаем, е един по-добър и достоен начин на живот тук, в собствената ни страна.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Рокади в ръководството на bTV: Постът на Хекимян вече си има титуляр
Още: "Не може да допуснем саморазправи": Желязков за нервното шофиране към морето заради ремонтите
Колкото до нашите политици, нека това Будно Гражданско Общество (БГО) бъде техният коректив за техните действия.
Бъдещето на България, бъдещето на света е в нас младите. Да превърнем Родината си в едно по-добро място за живеене.
Бог да благослови България и нейния народ!
Още: Прогноза за времето - 2 юли 2025 г. (сряда)
Още: Удължават ремонта на пътя между Благоевград и Симитли
С надежда за едно по-добро бъдеще:
ЦСЗ Октай Енимехмедов