Отпадането на епископ Борис за митрополит на Варна е добра новина, казва психолог

16 декември 2013, 10:55 часа 21714 прочитания 0 коментара

Вчерашният втори избор на кандидати за Варненски и Великопреславски митрополит е една добра новина. Това заяви психиатърът Николай Михайлов в сутрешния блок на Нова телевизия.

Още: "Мобилизирани сме": Спешна организация на пожарната заради обявения червен код за дъжд и наводнения

Още: Kaufland и MasterCard ще изпратят 8 фена на полуфинала на Шампионска лига

Според Михайлов добрият аспект на новината е, че епископ Борис е получил толкова малко гласове. Той смята, че с вчерашния избор Варненската епархия е показала сила да се пребори с друга сила. „Става дума за безобразни назначения, за власт, която триумфира с наглост и със средства, които са недопустими, особено в църковната сфера”, аргументира се той.

Според д-р Михайлов има консенсус за абсолютна недопустимост за безобразни назначения на властна позиция. „Овластената „мутра” е натърпима. Тези протести имат безспорна заслуга да създават и уплътняват тази нетърпимост”, смята психиатърът.

„Епископ Борис не е духовен човек. Той може да има разнообразни качества, но по-скоро като ръководител на някаква корпорация. Тази кандидатура беше нелепа”, категоричен е д-р Николай Михайлов.

Още: Промени в движението по АМ “Тракия“

Още: Извънредно: Червен код за наводнения в Бургас и Варна до сряда заради циклон от топла морска вода (КАРТА)

По думите му медиите имат добър дял в това постижение, защото през публичността се създаде и решимостта на хората да защитават позициите си.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес