Масови протести във всички по-големи градове на страната ще бъдат организирани утре, 2 февруари, с които ще се поиска делегатите от националната конференция на ДПС, които зверски наритаха Октай Енимехмедов, да понесат наказателна отговорност.
Още: Пускат движението по новото трасе Мездра - Лютидол
Още: Прогноза за времето - 3 юли 2025 г. (четвъртък)
Един от най-големите протести се очертава в Бургас. Той е насрочен за 12:00 часа на обяд пред сградата на Съдебната палата в морския град.
Организаторите вече призоваха всички, които искат да се включат, да демонстрират мълчалив протест, без никакви призиви за насилие, пише агенция КРОСС.
Като цяло протестите ще се организират пред сградите на Съдебните палати на различни градове в страната от 12:00 часа.
Още: Най-важните новини за деня: 2 юли 2025 г.
Още: Български огнеборци помагат в гасенето на големия пожар на Халкидики (СНИМКИ)
Исканията на протеста, организиран в интернет, е да бъдат разпознати делегатите, които биха Енимехмедов и те да понесат наказателна отговорност.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Заради мъртва риба в Марица: РИОСВ с нова проверка край пловдивско село
Още: "Внасяме лекари от чужбина като пластмасови домати по магазините"
Бруталният побой, който делегатите хвърлиха на предалия се и легнал на пода Енимехмедов, прикова вниманието на много неправителствени организации. Дори чужди медии обърнаха на този факт и бяха меко казани учудени.
Редактор: Ивайло Петров