В 47 ден на обществено недоволство протестите започват с акция пред Областната управа в София с "Цветен поздрав на "гражданите-изроди" за Илиан Тодоров.
Още: Най-важните новини за деня: 1 май 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)
Преди дни във Facebook профила си той нарече сблъсъка между протестиращи и Елена Мицева, съпругът й и двете им деца на бул Ситняково - „брутален тероризъм“, „простотия“ и „поругаване на всичко свято“. По думите му самите протестиращи, участвали в инцидента, са „изроди“ и „развилняла се алкохолизирана тълпа“.
Цялото му изказване можете да видите тук.
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София
Още тогава от Отровното трио реагираха с коментар и позиция:
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
В същото време Волен Сидеров се разграничи от Тодоров, като подчерта, че той е номинация на НФСБ и Валери Симеонов, а не на партия "Атака".
В 8:30 часа протестиращи ще се съберат на бул. "Витоша" 6, за да поздравят областния управител преди работа.
"Нека му покажем в понеделник в 8.30ч лицата си, нека му поднесем цветя, да го поканим на диалог и да му дадем възможност да обоснове твърденията си, преди учтиво да поискаме оставката му на улицата- там, където ние сме избрали да живеем в последния месец и настояваме за изчистване на хора като него от управлението на България!", пишат организаторите.
Още: Прогноза за времето - 1 май 2025 г. (четвъртък)
Още: Задават се градушки: Готови ли сме да ги посрещнем?
От гражданско движение "Боец" публикуваха във Facebook снимки от акцията. ""Цветенца ти носим, къде си, г-н Областен? Тия хора ни от цветя разбират, ни от яйца", пише в публикацията на Facebook страницата на "Боец".
Протестна акция има организирана и за 10 часа пред резиденция Бояна, където над 700 прокурори ще се събират, за да обсъдят независимостта на прокуратурата в България.