Георги Иванов е в стабилизирано състояние, но все още не мога да кажа, че няма риск за живота му. Това каза доц. Евелина Одисеева, ръководител на Клиниката по интензивно лечение във ВМА, предаде БГНЕС.
Още: Почина известен разследващ български журналист
Още: Прогноза за времето - 22 август 2025 г. (петък)
Първият български космонавт - Георги Иванов бе приет в тежко състояние в реанимацията на ВМА. 76-годишният Иванов е бил откаран в болницата тази сутрин. Най-вероятно става дума за инсулт.
Иванов е генерал-лейтенант от БНА, служил е като военен пилот. На 10 април 1979 г. той участва в космически полет с кораба "Союз 33", заедно с руския космонавт Николай Рукавишников.
Двамата прекарват в орбита около Земята 1 ден, 23 часа и 1 минута и са принудени да се върнат, тъй като, поради технически проблем, "Союз 33" не успява да се скачи с орбиталната станция "Салют-6".
Още: Над 500 продукта от Kaufland правят ежедневието по-лесно
Още: Пътят на боклука: Какво се случва с отпадъците, когато ги изхвърлим в кофите пред вкъщи? (ВИДЕО)