Новото поколение, което може и да не знае кой е Стив Джобс и дори не може да връзва връзките на обувките си, знае повече за дигиталната технология от 45-годишните възрастни.
Още: НСИ се оплака груба политическа намеса върху независимостта си
Още: До 60% отстъпка за модерни кухненски уреди Berlinger Haus в Kaufland
Това показва годишно проучване на британска компания, според което днешните деца не изпитват никакви проблеми със сърфирането в интернет, което практикуват още преди да се научат да смятат.
"Съвременното поколение промени начина на комуникация. Те растат в дигитално време", обясни Джейн Рамбъл, една от авторките на изследването.
Интересно е, че 84% от децата между 12 и 15 години споделят, че без модерните технологии се чувстват изгубени. Най-голямата промяна е в причината, поради която се използва мобилния телефон. Докато преди години децата са разговаряли с приятелите си само по домашния телефон, само 3% от днешните тийнейджъри използват мобилния за разговори. Повечето от тях комуникират със SMS, изпращат снимки или видео материали.
Още: Българин, мобилизиран в Украйна: Радев и външно министерство влязоха в диалог
Още: Риск от дискриминация: КЗД препоръча на "Топлофикация" друго време за ремонта в "Дружба"