Шофьорската книжка вече ще е по нов образец

19 декември 2012, 17:53 часа 10028 прочитания 0 коментара

Нови образци на два от видовете български лични документи бяха утвърдени по време на днешното заседание на Министерския съвет (МС).

Още: Най-важните новини за деня, 23 август 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 24 август 2025 г. (неделя)

Нови обраци ще има на шофьорските книжки и на картата за пребиваване на член на семейството на гражданин на Съюза.

В свидетелството за управление на МПС, без да се засягат изискванията за изработването му, думите "Европейска общност" ще бъдат заменени с "Европейски съюз" и ще бъдат въведени двете нови категории за управление на превозно средство – АМ (мотопеди) и А2 (мотоциклети).

Картата за пребиваване на член на семейството на гражданин на Съюза се отнася за продължително или постоянно пребиваващ член на семейството на гражданин на ЕС, който не е гражданин на ЕС и който е упражнил правото си на свободно придвижване. Тя ще осигури категорична разпознаваемост на документите за пребиваване на гражданите на трети страни, които се ползват от съюзното право на свободно придвижване в качеството им на членове на семейството на гражданин на ЕС, и ще бъде ефективна гаранция за безпрепятственото ползване на това право.

Още: Реки по улиците в няколко града: Щетите от бурята в Северозападна България (ВИДЕА)

Още: Две години без развитие: Паметникът на съветската армия пустее

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес