В 10 часа тази сутрин е спряно движението на автомагистрала "Тракия" в двете посоки за почистване на пътното платно от падналия сняг.
Още: Отчет за по-малко жп нещастия: Заповядах на БДЖ и НКЖИ да спазват закона
Още: Намериха бебе костенурка в Русе: Ето какво ще правят властите с нея (СНИМКА)
Спират се и товарните автомобили на автомагистрала "Хемус" в Софийска област и в участъка София – Самоков, съобщиха от прессцентъра на МВР.
В Благоевградска област пътят Симитли - Разлог – Банско – Гоце Делчев /през Предела/ е затворен за товарни автомобили над 12 тона поради опасност от свличаща. Обходният маршрут е Симитли – Петрич –местност "Попови ливади" – Гоце Делчев.
Още: Почина известен лекар и актьор от "Войната на таралежите"
Още: "Една голяма нула, резултати няма": Бащата на Сияна 40 дни след смъртта й
Преминаващите през проходите в Смолянска област автомобили трябва да бъдат с вериги, а товарните – без ремаркета и полуремаркета. Същите ограничения има и в участъка Пещера – Батак - Доспат в Пазарджишка област.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: До месец отстраняват проблемите в приложението, което следи часовете по кормуване
В Пловдивска област на пътя Асеновград в посока Бачково има паднали клони и свлачища, спират се временно ТИР-овете. Пътят Троян – Кърнаре е затворен за товарни автомобили с ремаркета и полуремаркета.
Временно е затворен за почистване и Проходът на Републиката в двете посоки, след възстановяване на движението всички автомобили трябва да се движат с вериги. Затворени за почистване поради паднали дървета са и пътищата Твърдица-Елена и Белово – Юндола.
Проходът "Петрохан" в момента е отворен само за леки автомобили.
Още: Прогноза за времето - 13 май 2025 г. (вторник)
Още: Опасно време във вторник: Прогнозата на Никол Станкулова
На пътя Хасково - Пловдив при село Бяла река е спряно движението на леки автомобили поради наводнение на платното.
Пътят в района на Белово и Юндола е затворен, поради обилния снеговалеж и падналите множество дървета, които са на пътното платно. Това съобщиха от Областна дирекция на МВР – Пазарджик. На почти всички пътища в района на Велинград и Пещера, поради обилните снеговалежи, движението е затруднено, има паднали дървета и камъни. Екипите на пътна помощ, пожарна безопасност и на полицията почистват пътищата. През останалите пътища се преминава при зимни условия. Екипите са там още от рано сутринта.