В Хърватия пристигна първият ТИР с българска минерална вода

02 януари 2021, 18:33 часа • 2282 | прочитания

В хърватския град Петриня пристигна първият ТИР с минерална вода, помощ от България за пострадалите при разрушителното земетресение в Хърватия от 29 декември.

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Още: Нови цени на винетките от днес

Доставката беше посрещната от представители на Хърватския Червен кръст и посланика ни в Загреб Генка Георгиева. Пратката с минерална вода съдържа 30 палета от 15 120 бутилки, общо 22 800 литра.

В петък Хърватия получи първите доставки хуманитарна помощ от България с три полета на военно-транспортни самолети С-27J „Спартан“ с екипажи от състава на българските Военновъздушни сили, натоварени със сгъваеми легла, матраци и радиатори.

На 30 декември 2020 г. Министерският съвет отпусна чрез бюджета на МВнР и 100 000 евро в помощ на Хърватия за възстановяване от земетресението.

Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!

Още: Прогноза за времето - 1 май 2025 г. (четвъртък)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес