Зимна атракция ще радва жители и гости на Вършец

04 ноември 2014, 11:40 часа 17880 прочитания

Ново забавление за зимния сезон очаква жители и посетители на град Вършец. Става дума за ледена пързалка, където всички могат да опитат фигуристките си умения.

Още: Проф. Николай Габровски: Травмите от падане с тротинетка са много тежки

Още: Най-важните новини за деня: 17 юли 2025 г.

„Всичко за посрещането на зимния сезон е готово. Има и идея за направата на зимна, ледена пързалка която да внесе разнообразие и да привлече повече хора през зимния сезон”, каза още Георги Николов, пресаташе на община Вършец. 

По думите му пиковият сезон на курорта е лятото през месеците юни, юли и август. Тогава пристига по-големия брои туристи. „В момента общината има идеи за промяна на тази тенденция”, допълни Георги Николов.

Той поясни, че процента на чуждестранни туристи е малък около 2 процента от всички пристигащи. „Това ще бъде първа зима с тази атракция и не се знае как ще потръгне. Надяваме се да се възприеме добре. До началото на зимата предстои пускане на ледената пързалка”, каза още Николов.

Още: Крум Зарков за протестите в защита на Благомир Коцев: Върнахме се много назад

Още: Прогноза за времето - 18 юли 2025 г. (петък)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес