СО има готовност, но няма индикации за зелен билет

19 декември 2019, 09:34 часа 1986 прочитания

"Има готовност да въведем зелен билет, но засега няма такива индикации." Това каза зам.-кмета по околната среда Йоана Христова пред bTV.

Още: Нощният транспорт в София вече ще стига до летището

Още: След като Терзиев го върна: Приеха за втори път бюджета на София

По думите ѝ завишените стойности са моментни:

"Те бележат тенденция през нощта. Нормално – бяха по-високи, защото през зимата по-високото замърсяване идва от битовото отопление на дърва и въглища, а в хода на деня постепенно спадат."

Заради завишението на фини прахови частици от Столичната община призовават хората и днес да се възползват от безплатните буферни паркинги.

Още: Терзиев: Някои от обществените поръчки на зам.-кмета Барбутов са по Плана за възстановяване

Още: Кметът на "Люлин" с признание: Водил съм разговори като този от записа

Част от другите мерки за деня – да продължат проверките за нерегламентирано изгаряне на отпадъци на територията на столицата. Вчера отпадъци са били извозени от района на Виетнамските общежития, коментира Христова.

Осем са съставените актове от Столичния инспекторат при проверки за източници на замърсяване за вчера. Проверени са строителни обекти, автосервизи и пунктове за смяна на автомобилни гуми.

Извършени са и проверки за горене на отпадъци на открито. А след проверка на бившите виетнамски общежития са иззети и извозени 4 камиона с отпадъци, подготвени за горене.

В София на места превишението на фини прахови частици сутринта е повече от 5 пъти над нормата.

Още: Нов протест на градския транспорт в София

Още: Район "Младост": Няма обвинени или разследвани наши служители

Данните на платформата Airbg.info показват, че най-замърсен е въздухът над кварталите „Хаджи Димитър”, „Лагера”, „Надежда” и „Сухата река”. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес