Провежда се акция по спасяването на пострадала жена в района на хижа „Мальовица“. Това съобщиха за Агенция „Фокус“ от Планинската спасителна служба (ПСС) към Българския червен кръст (БЧК). Жената е пострадала при битов инцидент. Планинските спасители поясниха, че тя е контузена вследствие на падане. Към нея се движи екип на Планинската спасителна служба, който да ѝ окаже помощ и да я свали от хижата.
Още: Нощният транспорт в София вече ще стига до летището
Още: След като Терзиев го върна: Приеха за втори път бюджета на София
В сряда са проведени още две спасителни акции в планините. Едната се е провела в района на Рилските езера. Там планински спасители са оказали помощ на изгубено дете. Акцията приключва успешно, детето е намерено в добро състояние.
Втората спасителна акция се е провела в Пирин планина, под връх Вихрен. Там планинските спасители са се погрижили за жена със счупен крак.
Снимка: Архив
Още: Терзиев: Някои от обществените поръчки на зам.-кмета Барбутов са по Плана за възстановяване
Още: Кметът на "Люлин" с признание: Водил съм разговори като този от записа