Лудогорец шамароса ПСВ Айндховен

30643

Българският шампион Лудогорец направи невероятен мач и победи като гост ПСВ с 2:0 в първия мач от група "B" на Лига Европа, пише football24.bg. Попаденията през второто полувреме отбелязаха Роман Безяк и Върджил Мисиджан.

В 17-ата минута след изпълнение от фаул топката се удари в стената. Владо Стоянов я изби, играч на домакините пробва да стреля отдалече в опразнената врата, където обаче Барт внимаваше и успя да изчисти. Само две минути по-късно Марселиньо излезе очи в очи с вратаря Зоет, но съдията Кружляк бе отсъдил фаул на бразилеца. В 33-ата минута жълти картони получиха Дипей и Абало, които се сдърпаха помежду си. Дяков (50) изведе отлично Дани Абало отдясно очи в очи със Зут, но испанецът стреля в тялото на вратаря и изпусна отлична възможност за Лудогорец. Само пет минути по-късно обаче българите поведоха в резултата.

Вратарят на ПСВ Зут излезе извън наказателното си поле, за да изчисти, но не се справи добре. Топката попадна в Роман Безяк, който със страхотен прехвърлящ удар от далечно разстояние вкара топката в опразнената врата. В 74-ата минута топката стигна до Върджил Мисиджан отляво в наказателното поле, холандецът стреля отлично, топката удари гредата, но се върна към него. Той при добавката си бе безпощаден и удвои аванса на родния шампион. Българските фенове по трибуните започнаха да скандират "още, още". "Още" нямаше, но Лудогорец взе трите точки и поведе в класирането на група "В" в Лига Европа.

Следващият мач на шампионите е на родна земя срещу Динамо Загреб на 3-ти октомври.

Лудогорец спечели 200 000 евро премия от УЕФА за победата си. Централата плаща доста пари и във втория по сила турнир, като трите точки се оценяват на 200 000 евро, а равният - на 100 000. Информациите преди мача бяха, че при успех играчите на Лудогорец ще вземат по 15 000 евро премия.

Снимка: архив.