Премиерът на Канада Джъстин Трюдо каза, че страната е оставила най-лошото от епидемията от коронавирус зад гърба си, информира БГНЕС, позовавайки се на Reuters.
Още: Наводненията в Тексас: Расте броят на загиналите, десетки са в неизвестност (ВИДЕА)
Още: Американците трябва да си върнат свободата: Мъск обяви създаването на своя партия
"След много тежка пролет, продължаваме да се движим в правилната посока", каза Трюдо на дневната си пресконференция за вируса.
Тези думи идват на фона на осезаемото завръщане на коронавируса при съседите от Съединените американски щати.
"Ситуацията в САЩ ни кара да внимаваме. Въпреки че отваряме икономиката си, трябва да останем бдителни", заяви Трюдо.
Още: Тръмп, върни оръжията на Украйна: Любимият вестник на президента го призова бързо да се осъзнае
Още: "Не е ли ужасно?": Доналд Тръмп разкри как нарича Мелания преди лягане (ВИДЕО)
Канада и САЩ забраниха пътуванията помежду им, като изключение се прави само за пресичания на границата от ключово значение. Мярката е в сила до 21 юли.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Под прелитащи бомбардировачи и изтребители: Тръмп подписа "Големия красив закон" (ВИДЕО)
Още: Жертви и изчезнали след тежки наводнения в Тексас (ВИДЕО)
Към днешна дата, Канада регистрира 8566 починали от коронавируса и 103 918 случая, от които 67 178 оздравели. Страната обяви икономически пакет в размер на 117 милиарда щатски долара за подпомагане на засегнатите от пандемията граждани и фирми.
Още: "Хем втори рекорд по случаи на коронавирус за ден в България, хем по-ниска заразяемост"