57 000 военни помагат на полицията за сигурността

29 май 2014, 23:36 часа 9351 прочитания 0 коментара

Сигурността по време на световното първенство в Бразилия ще бъде грижа не само на полицията, но и на десетки хиляди военнослужещи, сочат данни на Министерството на отбраната.

Още: 16-годишна златна резерва измъкна Ливърпул от чутовен резил срещу 10 герои от "осакатен" Нюкасъл

Още: Интер стартира Серия А с разгром, бивша звезда на Лудогорец дебютира в Калчото

"Военните вече пристигат по места. Тези мерки са били официално одобрени", цитира "Интерфакс" представител на ведомството.

Армията ще бъде натоварена с предодвратяване на евентуални терористични атаки, с охрана на границите и на ключови обекти по инфраструктурата на шампионата, включително пристанища, летища и електроцентрали.

Бразилските власти възнамеряват да мобилизират 57 000 военнослужещи. От тях 21 000 ще бъдат в резерв, в случай че на полицията й потрябва подкрепление.

Още: Байерн Мюнхен урежда още един нападател от Висшата лига, заформя се конкуренция за Кейн

Още: "Цигулката" на Серия А, сравнявана с Индзаги - игра за 12 отбора, вдигна Шампионска лига и стана световен шампион!

Общо за безопасността на Мондиала ще съблюдават 157 000 военни и полицаи.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес