С огън и камъни в Буенос Айрес срещу второто място

14 юли 2014, 08:05 часа • 9427 | прочитания

Безредици избухнаха в центъра на аржентинската столица Буенос Айрес след загубата за националния отбор от Германия с 0:1 на финала на световното първенство в Бразилия, предаде ИТАР-ТАСС.

Още: Вкара на Петър Чех един от най-великите голове във Висшата лига, а после потъна в забрава (ВИДЕО)

Още: Барселона готви колосален трансфер - чупи клубния си рекорд за едно от най-големите имена в световния футбол

Събитията се развиват на главния площад "9 юни”, около 67-метровия обелиск, който се смята за символ на аржентинската столица.

Още: Мирише на странен английски финал в Лига Европа! "Кошмарният" Юнайтед разгроми 10 от Билбао

Още: Челси показа класата си, но другият финалист ще се решава в напечен реванш в Италия

Недоволни от загубата на националния отбор привърженици чупят витрини на магазини и ресторанти, хвърлят камъни срещу преминаващи автомобили, палят огньове. Полицията се опитва да вземе ситуацията под контрол.

Органите на реда вкарват в действие сълзотворен газ и водни оръдия, за да озаптят протестиращите.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес