Бразилският бек на Барселона Даниел Алвеш откри остроумен начин да изрази мнението си за расизма по стадионите. При успеха на каталунците с 3:2 в снощното гостуване на Виляреал именно Алвеш попадна в интересна ситуация. 31-годишният бразилец се готвеше да изпълнява корнер, когато от трибуните на "Ел Мадригал" към него полетя банан. Вместо това да го смути, Алвеш съвсем хладнокръвно обели банана и го изяде, а после центрира в наказателното поле.
Още: Велико шоу! Интер вкара 3 на Барса, но не победи в Шампионска лига
"Не знам кой точно хвърли банана, но искам да му благодаря. Даде ми енергия да направя центрирания за головете ни" - коментира след срещата Алвеш, който честа попада в обсега на расистки обиди от страна на феновете.
Защитникът отдавна е изказал мнението си, че битката с расизма по стадионите е "загубена кауза". Един от най-очевидните примери бе поредното издание на "Ел Класико" през януари миналата година, когато феновете на Реал дразнеха Алвеш, издавайки маймунски звуци.
Неймар пък веднага подкрепи сънародника си. Контузената звезда на "блаугранас" качи в Instagram снимка с банан, съпроводена от коментара "Ние всички сме маймуни".
Още: Флорентино Перес обърка плановете на Бразилия, Анчелоти може да остане без работа
Още: Барселона - Интер: Кога и къде да гледаме 1/2-финала в Шампионска лига?
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Извънредно: Реал Мадрид съвсем окуця в защита - още един основен бранител се контузи