Мъск посети кибуца Кфар Аза в Израел, където бяха най-бруталните кланета на "Хамас" (ВИДЕО)

27 ноември 2023, 15:07 часа • 1667 | прочитания

Най-богатият човек на планетата Илон Мъск, собственикът на Tesla, Starlink и социалната мрежа X, е на посещение в Израел на фона на скандала, в който бе замесен - той бе обвинен от потребители на платформата му в антисемитизъм. Мъск, придружен от израелския премиер Бенямин Нетаняху, посети тази сутрин, 27 ноември, кибуца Кфар Аза близо до оградата с Ивицата Газа, където на 7 октомври екстремистите от "Хамас" извършиха едни от най-бруталните убийства на израелски цивилни. Именно в това селище бяха открити голям брой обезглавени и овъглени човешки тела, включително на деца.

Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии

Още: Япония се готви за война

Мъск отрича обвиненията срещу него като дори заплаши със съд. Въпреки това обаче той обеща да преразгледа политиката за редактиране на съдържанието в социалната си мрежа, съобщи BBC. Той призна, че пропалестинските призиви за „деокупация“ и „от реката до морето“, са равносилни на призиви за геноцид на евреите и ще бъдат забранени в платформата му.

Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж

Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай

Предстои също среща на Мъск с израелския президент Ицхак Херцог и роднини на заложниците и на жертвите на терористичната атака. Очаква се двамата да обсъдят начини за борба с антисемитизма в интернет.

ОЩЕ: 50 дни с куршум в тялото: Историите на освободените израелски заложници (ВИДЕА и СНИМКИ) 

Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин

Още: Пакистан: Индия планира да ни атакува в следващите 24-36 часа (ВИДЕО)

Съобщава се също, че ръководителят на израелското министерство на комуникациите Шломо Карий и Илон Мъск са постигнали споразумение за работата на сателитните комуникации Starlink в Ивицата Газа.

След избухването на войната между Израел и "Хамас" Мъск заяви, че възнамерява да предостави услуги на Starlink, така че международните организации да могат да работят в палестинския анклав в случай на спиране на тока на местните телекомуникационни оператори. Израел категорично се противопостави, опасявайки се, че сателитните комуникации ще бъдат използвани от терористите за извършване на атаки. Сега страните се споразумяха работата на Starlink в Ивицата Газа да се регулира от израелското министерство на комуникациите.

Още: Неприятности за отстранения от власт президент на Южна Корея: Прокуратурата нахлу в частната му резиденция

Още: На ръба на война между ядрени сили: Боеве по границата между Индия и Пакистан (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес