Достъпът до услугата News.Google е ограничен на територията на Руската федерация заради осигуряването на достъп до недостоверна информация за хода на "специалната военна операция" в Украйна. Това съобщи руският медиен регулатор Роскомнадзор.
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Според съобщението тази мярка е била взета по настояване на генералната прокуратура на Русия.
От регулатора отбелязаха, че руското законодателство предвижда наказателна отговорност за разпространяване на дезинформация за действията на въоръжените сили на Русия.
Администраторите на Google потвърдиха, че "някои хора в Русия имат затруднения с достъпа до приложението Google News и уебсайта и това не се дължи на някакви технически проблеми от наша страна".
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
От технологичната компания декларираха, че "работят усилено, за да запазят услуги като News достъпни за хората в Русия възможно най-дълго", пишат Reuters и БТА.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин
ОЩЕ: Руските власти масово блокират медии и налагат цензура