Берое разгроми Спартак Варна, бивш нападател на ЦСКА блести с хеттрик (ВИДЕО)

2498
Снимка: Официален сайт на Берое

Берое победи Спартак Варна с категоричното 4:0 в мач от 25-ия кръг на родната Първа лига. В герой за заралии се превърна бившият нападател на ЦСКА и Арда Тонислав Йорданов, който се отчете с хеттрик. „Соколите“ пък пропуснаха дузпа, след като Иван Караджов хвана наказателния удар на Лерой Микелс.

Берое започна отлично срещата и поведе още в 15-ата минута. След подаване на Тонислав Йорданов топката трудно достигна до Симеон Мечев, който с прецизен удар даде аванс на старозагорци. В средата на първата част Спартак получи право да изпълни дузпа, след като Макс Челич блокира с тяло удар на Родни Антуи. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което реферът посочи бялата точка, тъй като футболистът на „соколите“ е играл с ръка. Зад топката застана Лерой Микелс, но ударът му бе спасен от Иван Караджов.

Тонислав Йорданов

В началото на втора част Берое стигна до втори гол. След лошо изчистена топка Серкан Юсен стреля, стражът на варненци парира, но кълбото попадна на крака на Тонислав Йорданов, който с мощен удар се разписа. В 65-ата минута заралии реализираха трето попадение. Спас Георгиев центрира отлично в пеналта, където Йорданов с глава се разписа. Десетина минути преди последния съдийски сигнал бившият нападател на ЦСКА оформи своя хеттрик. Той отбеляза след точно изпълнена дузпа дадена за игра с ръка на Пламен Димов.

След успеха си Берое събра 24 точки и вече се намира на 11-та позиция – на три зад десетия Ботев Пловдив. Спартак Варна пък остава на последното място във временното класиране с 12 точки. „Соколите“ изостават на четири от 15-ия Хебър Пазарджик, който по-рано днес загуби от Черно море.