Билал Бари се завърна с гол за Левски, „сините“ дадоха свидна жертва в контролата със Спортист (ВИДЕО)

8587
Снимка: Levski.bg

Левски победи Спортист Своге с минималното 1:0 в контролна среща играна на стадион „Георги Аспарухов“. Единственото попадение в мача падна в началото на втората част и бе дело на Билал Бари, който се завърна на терена след близо година и половина отсъствие заради контузия. Радостта на „сините“ обаче бе помрачена от контузията на един от основните играчи на тима – Фабио Лима.

Фабио Лима се контузи още в началото

Гледахте на живо: "Левски" – "Спортист" (Своге) 1:0, контролна среща

🎥⚽ Гледахте на живо: "Левски" – "Спортист" (Своге) 1:0, контролна среща #ВсичкиЗаедно #ЛевскиЕВечен #ЛегендарнатаФланелкаНаЛевски

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Saturday, March 23, 2024

Приятелският двубой между Левски и Спортист се проведе във формат от две полувремена от по 35 минути, вместо по 45. Още в самото начало на срещата Фабио Лима сигнализира, че има проблем и трябва да бъде заменен. Спортист можеше да поведе в 22-ата минута, но Николай Михайлов показа страхотен рефлекс и спаси.

Само 4 минути по-късно Ел Джемили прати топката в мрежата на гостите. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като съдията даде фаул срещу Билал Бари секунди по-рано. Малко преди края на първата част Ел Джелими се оказа сам срещу вратаря на Спортист, но не успя да го преодолее.

Билал Бари се завърна на терена след близо година и половина

Левски 🆚 СПОРТИСТ 1️⃣:0️⃣ Спортист отстъпи на Левски с минималното 0:1 в контрола, която се игра на стадион "Георги...

Posted by ПФК Спортист Своге on Saturday, March 23, 2024

В самото начало на второто полувреме Левски поведе. След центриране от корнер на Патрик Мислович Билал Бари се извиси над всички и с глава матира Ивайло Василев. В следващите минути гостите от Своге опитаха да натиснат съперника си и създадоха две много добри положения, които обаче не успяха да реализират.

След около час игра Спортист стигна до най-чистото си положение. Антон Иванов бе изведен сам срещу Иван Андонов и стреля, но топката мина на сантиметри покрай страничния стълб. До края на мача двата тима опитаха да застрашат вратата на съперника, но повече попадения не паднаха и Левски се поздрави с успеха.

По-рано днес пък стана ясно, че ръководството на Левски ще даде шефски пост на Николай Михайлов.