Хебър се върна на победния път с разгром над Етър в голово шоу (ВИДЕО)

3748

Хебър Пазарджик прекъсна лошата си серия от шест мача без победа, като разгроми Етър Велико Търново при визитата си на стадион "Ивайло" с 5:2 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Младежкият национал Георги Николов блесна за "гробарите" с два гола през първата част, а по-късно асистира на Николас Пенев. Нападателят си изкара и глупав червен картон в 78-ата минута. Другите попадения за гостите отбелязаха Ангел Бастунов и Роберт Мазан.

За селекцията на новия старши треньор Светослав Петров точни бяха Ивайло Димитров и Шахредин Букхолда. Така пазарджиклии вече имат 16 точки, които им отреждат деветото място във временното класиране. "Болярите" остават на дъното на таблицата в Първа лига с 4 пункта в актива си.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: В драматичен трилър: Черно море не пречупи 9 от Локо Пловдив (ВИДЕО)

Хебър поведе, но допусна обрат

Възпитаниците на Любослав Пенев стартираха прекрасно. Още в 4-тата минута синът на наставника центрира към Николов, който с глава откри резултата. Отговорът на домакините не закъсня. 8 по-късно Димитров се възползва от подаване на Илкер Будинов, за да възстанови паритета. Фланговият състезател продължи да тормози защитата на съперника, пропусна няколко положения, но в 34-тата минута записа нова асистенция.

Георги Николов

Георги Николов с втори гол за едно полувреме

Този път авторът на гола се казваше Букхолда. Той матира Игонен от непосредствена близост за 2:1. В добавеното време на полувремето обаче Николов вкара второто си попадение в срещата и изравни. Хебър излезе с настроение след почивката. В 49-ата минута Николас Пенев върна аванса в полза на своя отбор.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: ЦСКА и Левски се бореха здраво, но не се победиха! "Синята" отбрана подари гол (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Дъжд от попадения и глупост от голмайстора на Хебър

Малко по-късно Ангел Бастунов покачи преднината на "гробарите". Огромна заслуга за това имаше и Карлос Охене. Халфът осъществи страхотен пробив по десния фланг. В 70-ата минута направилият две асистенции в двубоя Мазан преодоля Мартин Величков с техничен изстрел. Около четвърт час преди да изтече редовното време Георги Николов бе изгонен с директен червен картон заради удар с лакът. До края на мача Етър уцели греда.