В драматичен трилър: Черно море не пречупи 9 от Локо Пловдив (ВИДЕО)

5405
Снимка: ПФК Черно море / PFC Cherno more

Черно море и Локомотив Пловдив изиграха изключително драматичен двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. На "Тича" двата отбора, които се борят за върха в класирането, завършиха 2:2. Даниел Димов изведе "моряците" напред в 39-ата минута. В добавеното време на първото полувреме обаче Евандро прати в нокдаун домакините с две попадения.

След почивката "смърфовете" останаха с 9 души на терена. Хорхе Сегура получи втори жълт картон в 75-ата минута, а същата съдба сполетя голмайсторът Евандро малко по-късно. Финалът на сблъсъка остави зрителите по трибуните без дъх. Живко Атанасов възстанови паритета в 95-ата минута. В самия край на мача попадение на Алекс Фернандеш бе отменено заради засада в хода на нападението. Така пловдивчани остават на първото място с пункт пред варненци.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: ЦСКА и Левски се бореха здраво, но не се победиха! "Синята" отбрана подари гол (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Черно море Локомотив Пловдив

Черно море натисна след 15-ата минута

До първия четвърт час от срещата двата отбора си размениха по една възможност. Христо Иванов стреля в аут, а Хоркаш спаси удар на Мазир Сула. Постепенно домакините наложиха своето темпо. Александър Василев стреля от дистанция, ала в аут. Макар че отново се озова на изгодна позиция, Сула пропиля хубав шанс.

Даниел Димов изведе "моряците" напред

Гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Алфа Конте. Исканията им не бяха уважени от Георги Давидов. Логичното все пак се случи в 39-ата минута. При центриране Илиев опита задна ножица, топката се озова в Сула, който намери Димов. Опитният полузащитник прониза Хоркаш за 1:0.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Славия прекъсна серия от 10 мача без победа! "Белите" надвиха Арда (ВИДЕО)

Даниел Димов Черно море

Евандро вкара от 40 метра, а после осъществи пълен обрат

Отговорът не закъсня. В добавеното време на първото полувреме Евандро прати в нокдаун Черно море. Южноамериканецът първо вкара от фал от около 40 метра. При изстрела Дюлгеров не съумя да се намеси. 120 секунди по-късно 27-годишният бразилец комбинира с Джовани, за да може Локомотив да осъществи пълен обрат.

Локомотив остана с 9 души на терена

Възпитаниците на Александър Томаш продължиха доброто си представяне и след почивката. Алфа Конте и Кандем не материализираха изгодни ситуации за гол. В 75-ата минута Хорхе Сегура извърши много грубо нарушение срещу Мазир Сула, заради което получи втори жълт картон. 6 по-късно същата съдба сполетя Евандро, а гостите останаха с 9 души на терена.

Инфарктен край на битката за върха

В заключителната фаза Дакай нацели греда, преди в петата минута от добавеното време Живко Атанасов да възстанови паритета. "Моряците" настъпиха сериозно педалите. Панайотов и Тешейра пропуснаха. В 101-вата минута Фернандеш прати топката в мрежата, но ВАР извика Давидов да преразгледа ситуацията. Голът бе отменен - 2:2.

ОЩЕ: Кръстаич гледа двама от Локомотив Пловдив за националния