Коня изяде "орлите" пред Бойко Борисов: Лудогорец е аут от Европа (ВИДЕО)

4399
Снимка: PFC Ludogorets 1945

Българският шампион Лудогорец отпадна от Лигата на конференциите и приключи участието си в европейските клубни турнири за този сезон. "Орлите" допуснаха поражение с 0:1 от Сервет на „Хювефарма Арена" в двубоя реванш от плейофите за влизане в 1/8-финалите на надпреварата. В герой за швейцарския отбор се превърна Tимоти Коня, който отбеляза единственото попадение в сблъсъка.

Лудогорец загуби пред погледа на известни българи

На стадиона в Разград място беше заел бившият министър-председател на Република България - Бойко Борисов. Той бе в компанията на легендата на Левски Христо Йовов. В близост до тях в ложите се намираше и естрадната звезда Веселин Маринов. Припомняме, че първият мач в Женева завърши при нулево реми.

ОЩЕ: Лудогорец отново поглежда към Бразилия, „орлите“ набелязаха защитник и халф

ВАР-ът на Actualno

Коня наказа кошмарна грешка на Клод Гонзалвеш

Срещата започна кошмарно за домакините. Клод Гонзалвеш сгреши при пас назад и "изведе" полузащитника на швейцарския тим Тимоти Коня очи в очи със Серджио Падт. Халфът мушна топката през краката на стража и откри резултата. Разградчани веднага опитаха да отговорят. Бърнарнд Текпетей и Квадво Дуа се отчетоха с пропуски.

Кайо Видал пропиля хубави шансове

До почивката нови попадения не паднаха, но "зелените" продължиха настоятелната си игра и през второто полувреме. Изключително активен по левия фланг бе Кайо Видал. Бразилецът три пъти се озова на изгодна позиция, без обаче да съумее да материализира шансовете. Заслуженото трябва да се отдаде и на вратаря на Сервет Жереми Фрик, който се намеси подобаващо. До края Лудогорец търсеше упорито изравнителното попадение, но така и не го намери - 0:0.

ОЩЕ: Напрежение в Първа лига: Лудогорец влезе остро на Черно море с нов хаплив коментар