Локомотив София победи Пирин Благоевград с 2:0 в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Попаденията за „железничарите“ паднаха в края на всяко едно от полувремената и бяха дело на Дейвид Малембана и Антонио Вутов. След успеха си Локомотив събра 37 точки и излезе на осмо място във временното класиране. Пирин пък са 14-ти с 21 точки.
Още: Крушарски защити Георги Иванов и отсече: В Локо Пловдив няма залози, по-чисто е от църквата
Локомотив създаде първото по-сериозно положение в срещата в 12-ата минута. Тогава Карлос Франса получи топката на добра позиция, напредна и стреля от границата на наказателното поле, но не успя да улучи вратата. Пирин отговори с опасен удар на Чебрайлс Макрецкис, който обаче мина над напречната греда.
В самия край на първото полувреме Локомотив най-накрая поведе. След центриране от корнер играч на „железничарите“ стреля, но точно в тялото на бранител. Топката обаче попадна на крака на Антонио Вутов, който с намери Малембана и той с точен удар я прати в мрежата на гостите.
Още: "Ако не съм аз, с дървената говедарска глава да държа дисциплината, Локо Пловдив нямаше да го има"
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Сърцето и душата" на Левски закопа "сините"! Локо Пловдив завърза битката на върха в Първа лига
След почивката двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до гол така и не се стигна. Това обаче се промени в 86-ата минута, когато „червени-черните“ реализираха второ попадение. Карлос Франса бе фаулиран в наказателното поле на Пирин от Иван Тасев и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Вутов, който отбеляза без проблем и донесе трите точки на Локомотив.
В предния кръг "червено-черните" допуснаха загуба от Левски.
Още: 11 от заложилите на мачове обжалвали, БФС не уважи нито един
Още: Изгонен от ЦСКА е фаворит за Ботев Пловдив! Любо Пенев също бил в играта