Левски победи трудно Локомотив София с минималното 1:0 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Филип Кръстев, който се разписа в даденото от съдията продължение на първото полувреме.
Още: Арда извади късмет при жребия за Лига на конференциите
Още: Кошмарен жребий за Левски в Лига на конференциите!
Двубоят бе изключително нервен за феновете на „сините“, след като стана ясно, че той може да е последен за треньора Станимир Стоилов. Преди първия съдийски сигнал пък той получи фланелка с №250 от Наско Сираков по повод неговия 250-ти мач в родния елит.
През целия мач привържениците не спряха да подкрепят наставника на тима, като скандираха името му. Те също така издигнаха редица транспаранти срещу мажоритарния собственик на клуба Наско Сираков.
Още: Спортният директор на ЦСКА не издържа и хвърли оставка след трагичния старт на сезона
Левски започна по-добре срещата, като на няколко пъти опита да застраши вратата на Локомотив, но така и не успя да стигне до гол. В 29-ата минута Филип Кръстев стреля добре от разстояние, но Гайе паси. Малко по-късно отново стражът на „железничарите“ трябваше да се намесва след изстрел на Андриан Краев.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Съперникът на Левски в Европа идва на "Герена" със завършен отбор и големи амбиции
В добавеното време на първата част Левски най-накрая поведе. Уелтън центрира в наказателното поле, като след разбъркване топката стигна до Филип Кръстев, който с мощен удар я прати в мрежата на гостите. След попадението всички играчи на „сините“ отидоха да поздравят треньора си Станимир Стоилов.
След почивката темпото поспадна, като двата отбора рядко стигаха до нещо по-интересно пред вратата на съперника. В 58-ата минута Роналдо стреля от добра позиция, но неточно. В средата на полувремето Андриан Краев опита удар от далечно разстояние, но Гайе успя да се справи и да спаси тима си от попадение.
Още: Първата жертва на кризата в ЦСКА вече е ясна - в Борисовата градина започват с уволненията
В 87-ата минута Левски можеше да отбележи след една бърза контраатака, но „сините“ футболисти се засуетиха и защитата на Локомотив се справи. В заключителните минути Франса вкара гол за „червени-черните“, но той не бе зачетен заради засада.
След успеха си Левски събра 44 точки и излезе на четвърта позиция във временното класиране. Третият ЦСКА 1948 е с 48. Локомотив София пък са девети с 34.