Лудогорец се измъчи, но победи поляци във втората си контрола в Турция (ВИДЕО)

2831
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Лудогорец записа втора поредна победа по време на подготвителния си лагер в Турция, след като се наложи трудно над полския Ракув с 3:1. Срещата бе доста оспорвана като и трите попадения паднаха в първите осем минути на двубоя. За разградчани точен бе Квадво Дуа, а Ковачевич от Ракув си отбеляза автогол. За намиращия се на четвърто място в полското първенство отбор точен бе Църнац

Tри гола паднаха в рамките на 8 минути

Лудогорец започна вихрено срещата като футболистите на Георги Дерменджиев поведоха в резултата още преди да са изминали 2 минути игра. Сон изведе отлично Кайо Видал по лявото крило и той намери Квадво Дуа, който от близко разстояние се разписа за 1:0. Само 180 секунди по-късно Ракув изравни. Църнац получи добра топка зад гърба на отбраната на разградчани и с мощен удар под горната греда направи резултата 1:1.

В осмата минута на двубоя Лудогорец поведе за втори път в мача. Бърнард Текпетей напредна по дясното крило и с подаде остро в наказателното поле на съперника. Футболистът на Ракув Аднан Ковачевич опита да изчисти в корнер, но прати топката в собствената си мрежа. Малко преди края на първата част „орлите“ можеха да вкарат трети гол, но ударът на Якуб Пьотровски срещна левия страничен стълб.

Ракув пропусна няколко шанса след почивката

💪 Край на мача. Победа за Лудогорец с 3:1 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Saturday, January 27, 2024

След почивката темпото спадна и двата тима рядко стигаха до нещо по-интересно пред вратата на съперника. Все пак в 63-ата минута Ракув отбеляза втори гол, след като Матей Родин се разписа с глава. Попадението обаче не бе зачетено заради нарушение в нападение на играча на поляците.

Малко преди края на редовното време на двубоя Ракув имаше отлична възможност да изравни. Ударът с глава на Барат от близка дистанция обаче срещна напречната греда. Във втората минута на даденото от съдията продължение на мача трети гол след удар на Рик Джонатан и рикошет в тялото на играч на Ракув като по този начин бе оформено крайното 3:1 за българите.

В първата си проверка на турска земя Лудогорец сгази Олимпия Любляна.