Лудогорец сгази Олимпия Любляна за първи успех в контролите (ВИДЕО)

1218
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец постигна победа в първата си контрола от зимния подготвителен лагер на тима в Турция. Българският шампион стори това, след като се наложи над Олимпия Любляна с класическото 3:0. Двубоят със словенците трябваше да бъде втори за разградчани на турска земя, но първата проверка със Шахтьор Донецк пропадна заради проливните дъждове в югоизточната ни съседка.

Лудогорец стартира ударно

Лудогорец започна вихрено срещата и поведе още в 12-ата минута. След двойно подаване с Кайо Видал, Квадво Дуа се оказа на отлична позиция и с мощен удар разстреля вратаря на Олимпия. Малко след изминаването на половин час игра „орлите“ стигнаха до второ попадение. То бе дело на Тодор Неделев, който се разписа със страхотен удар от фаул.

Разградчани не оставиха шансове на съперника

💪 Край на мача. Победа за Лудогорец с 3:0 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Wednesday, January 24, 2024

Минута преди края на първата част Лудогорец направи преднината си класическа. Пьотровски центрира в наказателното поле на Олимпия, Дуа пропусна топката и тя попадна на крака на Текпетей, който от границата на наказателното поле реализира за 3:0. До края на срещата повече попадения не паднаха и в крайна сметка разградчани се поздравиха с успеха.

По-рано днес стана ясно, че желан от Лудогорец е преминал в Атлетико мадрид.