Отново на върха: ЦСКА разнищи Берое за 20 минути (ВИДЕО)

2596
Снимка: cska.bg

ЦСКА се върна на върха в efbet Лига, след като победи Берое като гост с 4:1. Всичко по-интересно се случи през второто полувреме. Симеон Мечев изведе заралии напред в резултата след грешка на Бусато, но "армейците" съумяха да направят пълен обрат. В последните двадесет минути от двубоя играчите на Саша Илич се развихриха, а попаденията отбелязаха Брадли де Нойер, Браян Морено, Дюкенс Назон и Иван Турицов.

В Стара Загора времето беше благоприятно за футбол, а хиляди „червени“ привърженици бяха изпълнили трибуните. През първата част срещата бе равностойна. В 33-ата минута Трибуле се разписа, но голът правилно не бе зачетен, тъй като нападателят се намираше в положение на засада. Най-интересното тепърва предстоеше.

Девет минути след началото на второто полувреме Симеон Мечев отправи силен изстрел от далечна дистанция, а Густаво Бусато не се намеси по най-убедителния начин и домакините поведоха с 1:0. Саша Илич реагира с тройна смяна, която се оказа решаваща за крайния изход на сблъсъка. На терена се появиха новото попълнение Тобиас Хайнц, Морено и Кареасо.

ОЩЕ: Ще може ли ЦСКА най-накрая да детронира Лудогорец?

Назон

24-годишният норвежец можеше да изравни само две минути, след като влезе в игра, но уцели гредата. Натискът на „армейците“ все пак се материализира в 70-ата минута, когато Де Нойер възстанови паритета. До края на срещата зрителите на стадиона и пред малкия екран наблюдаваха истинска „червена фурия“. Морено и Назон също записаха имената си сред голмайсторите, а крайното 1:4 оформи резервата Иван Турицов от дузпа.

ОЩЕ: Юлиян Инджов: Със семейство Ганчеви нямаме обща визия за ЦСКА

След днешния успех ЦСКА събра актив от 47 точки и се върна на лидерското място в Първа лига, следван от Лудогорец с 46 пункта, който вчера надделя над Спартак Варна. Столичани ще се изправят срещу Ботев Пловдив в следващия кръг, а Берое ще премери сили с Черно море. И двата двубоя са на 18 февруари.